Arjuna Himalaya - Wzmocnij serce

Cena: 27,90 zł

Producent:

Kod produktu:1152

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Szerszy opis na stronie: http://www.indyjskie-recepty.com/ziola-sproszkowane/406-arjuna-proszek-100g-powder.html

Zioło stosowane w Ayurvedzie jeszcze przed n.e. Ma wyjątkowe właściwości osłaniające i wzmacniające serce.

Ostatnie badania naukowe wykazały, że Arjuna zawiera specyficzne, aktywne substancje zwane glikozydami trójterpiny takie jak: arjunetozydy I, II, II, IV, arjunina i arjunetyna. Kora jej jest bogata w saponiny, naturalne antyoksydanty (przeciwutleniacze takie jak: flavonoidy arjunoniny, ajrunolon, leteilina ), kwas galusowy, oligomeryczna proantocyanidyna, fitosterol, oraz bogata jest w minerały takie jak wapń, cynk, magnez i miedź.

Regularne zażywanie Arjuna polepsza wydolność serca, zwiększa jego siłę skurczu, obniża poziom frakcji cholesterolu LDL.

Kora drzewa Arjuny jest bogata w Co-enzym Q-10, który jest powszechnie zalecany przez kardiologów i stosowany jako osłona serca przed chorobą wieńcową. Duża dawka Co-enzymu Q-10 zapobiega zawałom serca. Łagodzi także skutki marskości wątroby. Ma również własności obniżania podniesionego ciśnienia krwi i redukuje częstoskurcz. Uważany jest za czynnik ochraniający układ krążenia i ma właściwości regulacji gospodarki lipidowej.

Postać handlowa:

Próżniowe opakowania 60 kapsułek, każda 250mg. Kapsułki zawierają wyciąg z Arjuna = Migdałecznik arjuna (Terminalia arjuna)

Stosowanie:

2 kapsułki dwa razy dziennie przed posiłkami. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu. Stosowanie naturalnych produktó daje stopniowy ale długotrwały efekt terapeutyczny.

Działanie:

Osłania serce przed efektami stresu.
Ma właściwości diuretyczne (moczopędne)
Łagodzi skutki marskości wątroby.
Zmniejsza poziom cholesterolu w osoczu poprzez zwiększenie metabolizmu frakcji LDL w wątrobie.
Obniża nadmiernie wysokie ciśnienie krwi.
Osłania serce poprzez obniżanie podniesionego ciśnienia krwi i obniżanie poziomu cholesterolu.

Terminalia arjuna może obniżyć poziom cholesterolu nawet o 64%. Zaledwie po 30 dniach stosowania poziom frakcji LDL spada średnio o 25,6%. Badania na zwierzętach wykazały, że po 60 dniach u osobników z wyjątkowo wysokim poziomem LDL jego poziom spadł z 493 do 162 - to daje wynik spadku o 64%. Ponadto frakcja cholesterolu HDL (?dobry? cholesterol ) jednocześnie wzrasta.

Terminalia Arjuna lepiej niż nitrogliceryna łagodzi zaostrzenia choroby wieńcowej. Ponad 6,2 milionów Amerykanów cierpi na chorobę wieńcową i większość z nich zażywa nitroglicerynę. Ale problemem jest to, że do nitrogliceryny organizm przystosowuje się i jej skuteczność maleje z czasem. Badacze zdecydowali się przetestować Arjunę i stosować ją zamiast nitrogliceryny. W każdym badaniu Arjuna była lepsza od nitrogliceryny. Jedno z badań wykazało, że zmniejszyła epizody zaostrzeń choroby wieńcowej o połowę, bez żadnych niepożądanych efektów.

Zostało także udowodnione, że terminalia arjuna przeciwdziała sztywnieniu tętnic w przebiegu miażdżycy.

I najbardziej sensacyjna wiadomość: większość lekarzy europejskich nie wie o tym, że Arjuna jest stosowana w Indiach od 2700 lat, a więc prawie przez trzy tysiąclecia!

Oto kliniczne badania potwierdzające skuteczność Arjuny przy terapii chorób serca:

Lekarze z Jaipur ( Indie ) przebadali skuteczność wyciągu z kory Terminalia arjuna w terapii schorzeń serca w porównaniu z efektami terapii witaminą E (Publikacja w The Journal of the Association of Physicians of India, nr 49 z 2001, str.231-5). W czasie jednego miesiąca przebadano 105 pacjentów z chorobą wieńcową, z których żaden nie zażywał leków obniżających cholesterol. Badano wyjściowy poziom cholesterolu całkowitego, HDL, LDL, trójglicerydów i peroksydazy lipidowej. Badanych podzielono na trzy grupy: pierwsza otrzymywała placebo, druga 400 IU witaminy E dziennie, a trzecia 500mg drobno zmielonej kory Arjuna. Nie wykryto znaczących zmian w grupie z placebo i wit.E w poziomach cholesterolu, HDL, LDL i trójglicerydach. Natomiast w trzeciej grupie otrzymującej Arjuna cholesterol całkowity i frakcja LDL były znacząco obniżone. Peroksydaza lipidowa była istotnie obniżona w grupie z wit.E. Badacze z Centrum Badawczego i Monilek Hospital jednoznacznie wykazali, że sproszkowana kora Terminal arjuna obniża znacząco poziom cholesterolu.