Olejek eteryczny czysty 100% YLANG YLANG 30ml Niradhi Herbals

Cena: 48,00 zł

Producent:

Kod produktu:3645

Olejek ylangowy uzyskiwany jest na drodze destylacji z parą wodną kwiatów jagodlinu wonnego, nazywanego również drzewem kanangowym Cananga odorata, rosnącego w Azji południowo-wschodniej.

Olejek zawiera kwas benzoesowy, seskwiterpeny, geraniol, eugenol i pinen. Skład decyduje o jego właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Olejek działa również przeciwbólowo, przeciwzapalnie, uspokajająco i rozkurczowo.

Olejek ylang-ylang zalecany jest w stanach napięcia nerwowego, przy obniżonym nastroju i bezsenności. Obniża ciśnienie krwi i łagodzi palpitacje serca o podłożu nerwowym. Olejek jest pomocny przy tłustej i trądzikowej skórze oraz przy wypadających i przetłuszczających się włosach. Jest składnikiem wielu pielęgnacyjnych kremów i emulsji. Mało który olejek eteryczny jest tak silnym afrodyzjakiem jak ylang – ylang.

Wiele osób lubi ciężki zapach kwiatów tej rośliny i pod jego wpływem doskonale się relaksuje i zatapia w nastroju magii i beztroski. Aromat ten rozładowuje napięcie i uspokaja. Rozluźnia osoby spięte, wprowadzając je w stan lekkiej euforii.

sposób użycia:

Do dyfuzora: 10 kropli , inhalacje: 5 kropli, krem do twarzy: 2-3 krople, emulsje do ciała: 10 kropli, nawilżacz powietrza: 10 kropli, spray i odświeżacz domowy: 25 kropli / 250ml, miska z wodą: 10 kropli, chusteczka: 3 krople