Olejek eteryczny czysty 100% PATCHOULI 15ml Niradhi Herbals

Cena: 49,00 zł

Producent:

Kod produktu:3623

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Olejek eteryczny z Paczuli pozyskuje się z destylacji  liści i kiełków krzaku wiecznie zielonego pochodzącego z Malezji, gdzie nazywany jest cablan, aktualnie uprawiany w wielu miejscach między innymi na wyspach Seszelach i w Indiach. W Indonezji i Chinach może osiągnąć nawet do 90 cm. Kwitnie na biało, kaskadowo wielokwiatowo, pocierając liście uwalnia się przepiękny zapach ziemi i drewna tak charakterystyczny dla tego olejku eterycznego, zbiera się  dwa, trzy razy do roku.

Liście i pędy krzaku suszy się już na plantacji, tak żeby nie zostały zniszczone, roślina silnie wyjaławia glebę i dlatego jest uprawiana naprzemiennie z innymi uprawami zmieniając ją co trzy do czerech lat. 

Produkcja światowa olejków to około 500 ton rocznie z czego 450 jest produkowana na Sumatrze i wyspie Nias, najlepsze zbiory i destylacje tego olejku eterycznego pochodzą z Singapuru, to właśnie  Malezja eksportuje olej nierektyfikowany. Drugim producentem olejku z Pachuli są Chiny i olejek ten uważany jest za gorszy jakościowo i jest on znacznie tańszy. Olejek również pozyskuje się w Indiach, ale jest on w zasadzie używany tylko na potrzeby tego kraju. 
Największymi odbiorcami olejku jest Szwajcaria, USA, Indie, Japonia.

Olejek eteryczny z Paczuli w medycynie chińskiej i japońskiej odgrywał od zawsze szczególne znaczenie: stymuluje, na zaburzenia żołądkowe, doskonały antyseptyk. Znany jako antydotum na ukąszenia węży, jak również różnych insektów. Lekarze Arabscy do dziś dnia stosują go na spędzenie temperatury oraz inne choroby.

Ususzone liście i pędy poddaje się destylacji, olejek jest przezroczystym płynem w kolorze brązowym, może być również w kolorze zielonym lub pomarańczowym w zależności od miejsca gdzie rósł. Ma charakterystyczny zapach, trwały, ziemisty przenikliwy.

Destylowany w krajach, gdzie jest uprawiany, przechowywany w opakowaniach metalowych, które często korodują i dlatego dodatkowo mogą nabierać koloru rdzy, do tego stopnia że nawet mogą zaburzyć ich właściwości.

Właściwości medyczne i kosmetyczne: Wielu znanych badaczy studiowało właściwości antyseptyczne olejku paczulowego między innymi Gatti i Cayola w 1922, Sarbach w 1962 roku. 

Jest uznanym olejkiem eterycznym na różne zaburzenia skóry jak alergie, opryszczki, liszajec, odleżyny, oparzenia, popękana skóra, hemoroidy, trądzik, łojotok i wypryski, działa silnie ujędrniająco na skórę, ważny czynnik przy tworzeniu kosmetyków odmładzających.

Do skór trądzikowych: 10 ml oleju migdałowego, 1 ml olejku z kiełków pszenicy, 5 kropli Paczuli, wykonaj delikatny masaż na czystą bez makijażu skórę 2 razy dziennie.