Olejek eteryczny czysty 100% SŁODKA POMARAŃCZA 15ml Niradhi Herbals

Cena: 34,00 zł

Producent:

Kod produktu:3633

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Naturalny pomarańczowy olejek pozyskuje się metodą tłoczenia na zimno owoców drzewa słodkiej pomarańczy Citrus sinensis. Ta metoda otrzymywania pozwala na zachowanie w jego składzie substancji mineralnych i witamin.

Oprócz charakterystycznego dla olejków cytrusowych działania antyseptycznego, wykazuje również bardzo skuteczne działanie uspokajające, łagodzące nadmierną nerwowość, pomaga myśleć pozytywnie. Z tego powodu doskonale sprawdza się przy leczeniu różnego rodzaju depresji, stanów lękowych, napięć nerwowych, bezsenności.

Pomaga przy spazmach, drgawkach, skurczach mięśni. Łagodzi zmiany nastroju związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Jest bardzo dobrym olejkiem kąpielowym w okresie chłodów, podwyższając odporność organizmu.

Skutecznie odtruwa organizm. Pomaga także w przypadku zatrzymywania płynów w organizmie.

Olejek z pomarańczy słodkiej
 stosuje się do kąpieli i masażu jako doskonały środek do pielęgnacji skory. Jest substancja lekko ściągającą, wygładzającą i ujędrniającą. Zaleca się go dla wszystkich rodzajów skory poza skorą nadwrażliwą. Reguluje przemiany materii i jako główny składnik wchodzi we wszystkie kosmetyki na cellulit.

METODY STOSOWANIA

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 6-10 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 3-5 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKI: 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

Olejek eteryczny z pomarańczy słodkiej jest całkowicie bezpieczny, nawet w przypadku dzieci.


UWAGA: 
Olejku i mieszanek, które go zawierają nie stosuje się na skórę bezpośrednio przed opalaniem (ekspozycja na słońce) lub wizytą w solarium (lampy UV), ponieważ wzmaga wrażliwość skóry, co może być przyczyną poparzeń. 
Nie stosować bez rozcieńczenia.