Olejek eteryczny czysty 100% DRZEWO HERBACIANE 15ml Niradhi Herbals

Cena: 39,00 zł

Producent:

Kod produktu:3634

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Olejek z drzewa herbacianego, znany także pod nazwą Tea Tree Oil otrzymywany jest z unikalnego gatunku drzewa Melaleuca Alternifolia, porastającego wschodnią część Australii.

Olejek ten wykazuje jedne z najsilniejszych właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i antywirusowych. Może być stosowany w ramach zatrzymywania różnego rodzaju infekcji, zarówno dróg oddechowych, moczowych, jak i gardła, czy jamy ustnej.

Olejek z drzewa herbacianego znajduje zastosowanie w ramach leczenia różnego rodzaju problemów skórnych. Używa się go przede wszystkim do leczenia trądziku, grzybicy, wyprysków, brodawek, czy krost.

Olejek ten można również stosować w ramach łagodzenia oparzeń słonecznych. Potwierdzono, że stosowanie olejku z drzewa herbacianego w ramach aromaterapii pomaga w poprawie samopoczucia, a także przy niwelowaniu zdenerwowania i napięcia.

Olejek ten stanowi składnik wielu preparatów kosmetycznych oraz leczniczych. Na bazie olejku produkowane są różnego rodzaju mydła, szampony, dezodoranty, kremy, czy odżywki do włosów. Wiele z tych preparatów stosuje się w ramach zwalczania grzybic oraz infekcji skórnych.

Olejek z drzewa herbacianego można stosować do pielęgnacji skóry normalnej, ale najbardziej skuteczne działanie wykazuje on w przypadku skóry problemowej, szczególnie trądzikowej, wrażliwej, czy skłonnej do zaskórników.

Skuteczność tego rodzaju kosmetyków, produkowanych na bazie olejku z drzewa herbacianego, została potwierdzona szeregiem badań realizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą.