Olejek eteryczny czysty 100% KURKUMOWY 120ml Niradhi Herbals

Cena: 99,00 zł

Producent:

Kod produktu:3637

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Jest to zarówno silny przeciwutleniacz, jak i środek przeciwzapalny. To sprawia, że ​​jest doskonałym wyborem dla pielęgnacji stawów, receptur do pielęgnacji skóry i praktycznie każdego zastosowania, Należy pamiętać, że olej jest bardzo silny i powinien być rozcieńczony przed użyciem.

Korzyści zdrowotne z kurkumy są naprawdę niesamowite, począwszy od pracy jako potencjalnej żywności walki z rakiem po olej z olejków eterycznych dla depresji . Oto niektóre z najbardziej imponujących sposobów, w jaki kurkumy olejki eteryczne mogą poprawić zdrowie lub zdrowie kogoś, kogo znasz.

1. Pomaga zwalczać raka jelita grubego

Badania przeprowadzone w 2006 roku przez Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii, Graduate School of Agriculture z Uniwersytetu w Kioto w Japonii wykazały, że aromatyczny turmeron (ar-turmeron) w kurkumy olejki eteryczne oraz curcumin, główny składnik aktywny kurkumy, Zdolność do zwalczania raka okrężnicy w modelach zwierzęcych, obiecująca dla ludzi walczących z chorobą. Połączenie curcumin i turmeronu podawanego doustnie zarówno przy niskich, jak i wysokich dawkach faktycznie zlikwidowało powstawanie guza.

Wyniki badań opublikowane w BioFactors doprowadziły naukowców do wniosku, że turmerone jest "nowym kandydatem na zapobieganie rakowi okrężnicy". Ponadto uważają, że stosowanie turmeronu w połączeniu z kurkuminą może stać się silnym środkiem zapobiegania powstawaniu raka jelita grubego związane z zapaleniem. 

2. Pomaga zapobiegać chorobom neurologicznym

Badania wykazały, że turmeron, główny bioaktywny związek z kurkumy, hamuje aktywację mikrogleju. Mikroglia jest rodzajem komórki zlokalizowanej w mózgu i rdzeniu kręgowym. Aktywacja mikrogleju jest oznaką choroby mózgu, dlatego fakt, że kurkumy olejki eteryczne zawierają związek, który zatrzymuje tę szkodliwą aktywację komórek, jest niezwykle pomocny w zapobieganiu i leczeniu chorób mózgu. 

Inne badanie przeprowadzone na zwierzętach wykazało, że zarówno in vitro, jak i in vivo aromatyczny turmeron powoduje, że neuralne komórki macierzyste szybko wzrastają. Uważa się, że aromatyczny turmon z aromatycznego olejku turmistrza jest obiecującym naturalnym sposobem wspomagania regeneracji niezbędnej do poprawy chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, uszkodzenie rdzenia kręgowego i udar mózgu † 

3. Możliwe leczenie padaczki

Właściwości przeciwdrgawkowe kurkumy i jej seskterpenoidy (aromorfon, a-, β-turmeron i α-atlanton) zostały wcześniej wykazane w obu modelach zebry i myszy wywołanych napadami indukowanymi chemicznie. Najnowsze badania w 2013 r. Wykazały, że aromatyczny turmeron ma właściwości przeciwdrgawkowe w ostrych modelach zajęcia u myszy. Turmeron był w stanie modulować wzorce ekspresji dwóch genów związanych z zajęciami w zebry. ( 4 )

4. Pomoc w zmniejszaniu zapalenia stawów i wspólnych problemów

Tradycyjnie kurkuma stosowana jest w chińskich i indyjskich lekach ajurwedyjskich w leczeniu zapalenia stawów, ponieważ aktywne są składniki kurkumy blokujące cytokiny i enzymy zapalne. Dlatego jest znany jako jeden z najlepszych olejków eterycznych dla stawów wokół.

Jedyne badanie opublikowane w czasopiśmie "Agricultural and Food Chemistry" wykazało działanie przeciw artretyzmowi kurkumy olejków eterycznych i stwierdziło, że surowy olej z kurkumy ostryg podawany doustnie może powodować zmniejszenie bólu, zapaleń i sztywności związanej z reumatoidalnym zapaleniem stawów i zapaleniem kości i stawów Doustnie w dawce, która odpowiadałaby 5000 miligramów dziennie u ludzi, miała niewielkie działanie przeciwzapalne na stawy osób zwierząt. 

5. Poprawia zdrowie wątroby

Kurczak jest znany w holistycznym świecie zdrowia ze względu na jego zdolność do poprawy zdrowia wątroby. Wątroba jest naszym najważniejszym organem odtruwającym, a jego stan wpływa na całe ciało. Badania wykazały, że kurkuma jest hepatoprotekcyjna (ochronna wątroba), która częściowo jest związana z działaniem przeciwzapalnym kurkumy. Niektóre badania opublikowane w BMC Medycyna Komplementarna i Alternatywna szczegółowo badały metotreksat (MTX), antymetabolit szeroko stosowany w leczeniu raka i chorób autoimmunologicznych oraz toksyczności wątroby spowodowanej przez MTX. Badania wykazały, że kurkuma pomagała chronić wątrobę przed toksycznością wątroby wywołaną przez MTX, działającą jako profilaktyczne oczyszczanie wątroby . Fakt, że kurkuma może chronić wątrobę przed tak silnym chemikiem, pokazuje, jak niewiarygodne może być naturalna pomoc dla wątroby. ( 6 )

Ponadto badania na zwierzętach wykazały, że enzymy przeciwutleniające we krwi i surowicy osobników były zwiększone po podaniu oleju z kurkumy, a olej z kurkumy wykazały również znaczący wpływ na enzymy przeciwutleniające w tkance wątroby myszy po leczeniu przez 30 dni. ( 7 ) Wszystko to łączy przyczynia się do tego, dlaczego uważa się, że kurkuma pomaga leczeniu i zapobieganiu chorobom wątroby .

Kurkuma (korzeń kurczaka longa ) była stosowana w medycynie przez tysiące lat i jest niedawno odkryta przez zachodnią naukę i medycynę za jego niesamowite korzyści. Znany również jako "Indian Saffron", aromat też jest po prostu cudowny.

Najbardziej znaną z nich jest silna aktywność przeciwzapalna. Wraz z tym ekstraktem CO2, wszystkie lipofilowe (olejowe) związki są destylowane z korzenia kurkumy. Wiadomo, że kapsułki z proszkiem przyprawowym nie są dobrze zaabsorbowane, ponieważ większość składników "leczniczych" jest rozpuszczalnych w oleju.

Użyj kurkumy olejku eterycznego wszędzie tam, gdzie skuteczny przeciwzapalny i przeciwutleniacz może być pomocny. Spodziewamy się, że będzie to bardzo dobry dodatek do receptur, w tym Helichrysum, Frankincense, Plai, Rumianek i inne preparaty zmniejszające ból i stany zapalne. Zauważyliśmy, że może być pomocna w leczeniu zapalenia stawów - a jednocześnie powinna przynosić korzyści każdemu, kto chce zaradzić bóle stawów i mięśniom.

przemyśle spożywczym jako przyprawa do zup, potraw z ryżu i mięsa, w przemyśle farmaceutycznym w produktach przeciwzapalnych, przeciwutleniających, choleretycznych, przeciwhepatotoksycznych, przeciwbakteryjnych i przeciwrakowych."

Uważa się, że kurkuma jest szczególnie przydatna w zapobieganiu wypadaniu włosów w przypadku łysienia typu męskiego - działania przeciwzapalne i antyoksydacyjne łączą się z biochemiczną aktywnością związaną z wypadaniem włosów. Działania te dotyczą również starzenia się skóry. Możesz spróbować 1% lub mniej w swojej skórze i preparatach do pielęgnacji skóry głowy.