Olejek eteryczny 100% czysty LIMETKA 15ml Niradhi Herbals

Cena: 38,00 zł

Producent:

Kod produktu:3713

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Olejek limetkowy wytwarza się przez mechaniczne wytłaczanie skorek owoców limonki (Cytrus aurantifolia). Ta metoda otrzymywania pozwala na zachowanie w jego składzie substancji mineralnych i witamin. Olejek ma barwę od żółtej do zielonej i silny, świeży zapach cytrusów.

Olejek z limety działa odświeżająco, poprawia nastrój. Ma właściwości antyseptyczne oraz ściągające, dlatego nadaje się dla cery tłustej ze skłonnością do wyprysków.

Dzięki właściwościom bakteriobójczym może być wykorzystywany w leczeniu stanów zapalnych skory, na przykład czyraków.

Olejek z limety stosowany jest w schorzeniach dróg oddechowych, w leczeniu zaziębienia, bólu gardła, kaszlu oraz zapalenia oskrzeli.

METODY STOSOWANIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 - 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 3 - 5 kropli olejku w 10 ml oleju podstawowego (olej migdałowy, olej z oliwek i nasion winogron).

KĄPIEL: do wypełnionej wanny (37-38 C) dodać 5 - 7 kropli olejku wymieszanego z 1 łyżką miodu, mleka lub soli. Czas trwania zabiegu wynosi 10-15 minut.

WZBOGACANIE KOSMETYKI: 4 - 5 kropli olejku zmieszać z 10-15 ml kremu, balsamu, żelu lub szamponu.

PRZECIWWSKAZANIA: indywidualna nietolerancja . Kobiety w ciąże.

Uwaga: olejek z limety zawiera substancje fotouczulające: po zaaplikowaniu go na skore przez następne 24 godziny unikać promieni słonecznych. Nie stosować bez rozcieńczenia.