Olejek eteryczny czysty 100% Arnika (Arnica montana) Naczynka Żylaki Siniaki 15ml Niradhi Herbals

Cena: 27,00 zł

Producent:

Kod produktu:5511

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Niradhi Herbals „Arnica Oil” to najwyższej jakości 100% czysty, nierozcieńczony i niefiltrowany olejek eteryczny bez żadnych toksyn, dodatków, wypełniaczy, pestycydów lub dodatków innych olejów.

Testowana jakość i weryfikacja: GC / MS testd i QA 

Olej arnikowy staje się popularny dzięki swoim właściwościom łagodzącym ból i prozdrowotnym. To wspaniały dodatek do alternatywnego zestawu pierwszej pomocy, zwłaszcza jeśli jesteś podatny na urazy związane z wysiłkiem fizycznym, takie jak siniaki lub zwichnięcia.
 

Co to jest olej arnikowy?

Arnica odnosi się do rodziny kwitnących bylin z rodziny stokrotek (Compositae), który pochodzi z Europy i Syberii, ale także rośnie w Ameryce Północnej, zwłaszcza w regionach górskich. Jest dobrze znany ze swojego zastosowania w medycynie naturalnej i jest rozpoznawalny dzięki swoim kwiatom, które mają żółte płatki i pomarańczowe centrum. Arnica rośnie od 1 do 2 stóp wysokości, z jednym do trzech kwiatów na roślinę

Istnieje kilka gatunków arniki, ale najbardziej znaną jest Arnica montana, znana również jako Leopard's Bane, Mountain Tobacco i Wolf's Bane. Ta alpejska roślina rośnie na łąkach do 3000 stóp nad poziomem morza. Im wyższa wysokość, tym bardziej aromatyczne stają się kwiaty. Kwiaty arniki montana są używane do produkcji oleju arnikowego, aromatycznego, żółtego olejku eterycznego.


Zastosowania oleju arnikowego
Kwiaty i korzenie arniki są używane od setek lat jako lek ziołowy. Mówiono, że niemiecki poeta i filozof Goethe spożywał herbatę arnikową, aby złagodzić ból w klatce piersiowej. Palenie liści było również popularną praktyką terapeutyczną. Obecnie jednak zaleca się dużą ostrożność przy stosowaniu arniki, zwłaszcza w czystej postaci olejku eterycznego.

Olej arnikowy jest stosowany w perfumach i niektórych produktach kosmetycznych, takich jak płyny przeciwłupieżowe i toniki do włosów.5 Oprócz oleju arnikowego, dostępne są również granulki arniki, żele i kremy do stosowania miejscowego.

Jednak jego rozcieńczona postać może pomóc zmniejszyć obrzęk, chronić przed infekcjami i łagodzić ból. Wielu profesjonalnych sportowców używa obecnie miejscowego preparatu homeopatycznego z oleju arnikowego jako pierwszej pomocy w przypadku bólu lub urazów związanych ze sportem lub ćwiczeniami.

Skład oleju arnikowego
Olej arnikowy składa się z około 50 procent kwasów tłuszczowych, w tym kwasów linolenowego, palmitynowego, linolowego i mirystynowego. Pozostałe 50 procent to mieszanina tymolu, różnych eterów tymolu, tymohydrochinonu, dimetylowego eteru i izomaślanu florolu. Olej arnikowy zawiera związek zwany helenaliną, który może powodować reakcje alergiczne u osób z wrażliwością. Jeśli podczas stosowania oleju arnikowego wystąpi łagodna wysypka, prawdopodobnie jesteś wrażliwy na helenalinę i powinieneś przestać używać oleju.