Karela Himalaya - Bestseller na cukrzycę

Cena: 29,90 zł

Producent:

Kod produktu:1147

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Gorzki melon zwany także Karela, Karavella, Kathilla, Momordica charantia jest ziołem, które reguluje poziom cukru we krwi i reguluje funkcjonowanie wszystkich organów człowieka. Owoce Kareli są stosowane przez ajurwedyjską medycynę ludową jako środek na cukrzycę.

Zawiera Gurmarin, polipeptyd, którego działanie regulujące poziom cukru we krwi zostało potwierdzone doświadczalnie. 


Karela zawiera głównie lecytyny, charantyny i momordycyny. Wykazano, że lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową
Owoce i liście Kareli zawierają alkaloidy, glukozydy, olejki aromatyczne. Ziarna zawierają alkaloidy i ureazę. Liście, owoce i ich wyciągi Kareli mają terapeutyczne właściwości i stosowane są prze Ayurvedę.

Są bogate w najważniejsze witaminy i minerały, szczególnie witaminy A, B1, B2, C i żelazo. Regularne zażywanie Kareli zapobiega nadciśnieniu tętniczemu.

Postać handlowa:


Próżniowe opakowania po 60 kapsułek. Każda 250 mg kapsułka zawieraja wyciąg z Karela.

Dawkowanie:
2 kapsułki dwa razy dziennie po posiłku. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. 

Zaleca się stosowanie od 14 roku życia.

Działanie:
Wspomaga regulację poziomu cukru we krwi poprzez blokowanie neuronalnej odpowiedzi na słodkie bodźce smakowe. Karela jest stosowna podczas cukrzycy. Lecytyny mają znaczące działanie regulującą gospodarkę lipidową.

Wskazania:
Cukrzyca
Nadciśnienie 

Badania kliniczne:
Aktywność insulinopodobna wyciągu z Karela była testowana w badaniach klinicznych. W cukrzycy typu młodzieńczego szczyt działania hypoglikemicznego obserwowano po 1-8 godz. od podania Kareli, w cukrzycy dorosłych maksimum spadku stężenia glukozy następował po 12 godz. Karela ma również działanie redukujące hypercholesterolemię. Ostatnie badania brytyjskiego zespołu badawczego potwierdziły, że Karela ma właściwości insulinopodobne i określana jest jako "insulina roślinna". Wykazano jej dużą aktywność w obniżaniu poziomu cukru we krwi i w moczu. Karela zalecana jest w diecie cukrzyków jako wspomagający środek w walce z cukrzycą.

więcej informacji na stronie: http://www.indyjskie-recepty.com/ziola-sproszkowane/405-karela-proszek-100g-powder.html