Shuddha Guggulu Himalaya - Obniż cholesterol

Cena: 27,90 zł

Producent:

Kod produktu:1163

Niedostępny

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Szerszy opis na stronie: http://www.indyjskie-recepty.com/ziola-suszone/442-guggul-commiphora-wightii-indyjska-zywica-100g.html

 

Guggul jest jednym z najbardziej znanych ziół medycyny Ayurwedyjskiej i posiada silne oczyszczające i odmładzające działanie. Współcześnie jest najczęściej stosowany w celu regulacji gospodarki lipidowej i z powodu jego immunomodulacyjnych właściwości.

Guggul zwany także Commiphora Mukul i Guggulipid jest bardzo skutecznym ziołem do zwalczania otyłości i regulowania poziomu cholesterolu. Jest dobrze znanym na całym świecie czynnikiem powodującym spalanie tkanki tłuszczowej a ostatnio jest szczególnie popularny w Ameryce, Japonii, Europie Zachodniej. Guggul jest żywicą znaną także z efektu zwiększania liczby białych ciałek krwi i posiada silne właściwości antybakteryjne. Od dawna uznana jest jego skuteczność w obniżaniu poziomu cholesterolu i trójglicerydów przy jednoczesnym utrzymaniu lub polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL. Jest jednym z pierwszych tego typu odkrytym ziołem o szerokim spektrum działania posiadającym przy tym dużą skuteczność. Szerokie spektrum działania sprawia, że środek ten jest także skuteczny w zwalczaniu takich dolegliwości jak: przeziębienia oraz różnego rodzaju skórne, zębopochodne i oczne infekcje.

Zostało wykazane, że Guggul może obniżyć poziom cholesterolu we krwi o 14-27%, a poziom trójglicerydów o 22-30%. Efekt Shuddha Guggulu na poziom cholesterolu jest porównywany do współczesnych leków syntetycznych, ale ponieważ jest to naturalny srodek roślinny jest od nich zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy. Shuddha Guggulu zwiększa metabolizm ?złego? cholesterolu ( frakcja cholesterolu LDL) w wątrobie. Przy jego zażywaniu przez 4 do 12 tygodni poziom całkowitego cholesterolu może spaść, trójglicerydów także, a frakcja cholesterolu HDL (?dobry? cholesterol) może wzrosnąć nawet o 16%. Jego działanie na obniżenie wagi oraz jako czynnik przyśpieszający spalanie tłuszczów jest dobrze zbadane i solidnie udokumentowane.

DZIAŁANIE
Obniża poziom cholesterolu całkowitego i trójglicerydów przy zachowaniu lub polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL. Obniża poziom trójglicerydów. Rozluźnia mięśnie macicy co powoduje złagodzenie bólów menstruacyjnych. Powoduje oczyszczenie krwi z toksyn co powoduje korzystne przełomy terapeutyczne.

Postać handlowa:
Próżniowe opakowania 60 kapsułek, każda 250mg. Kapsułki zawierają wyciąg z Shuddha Guggulu - Commiphura Mukol.

Dawkowanie:
2 kapsułki dwa razy dziennie po posiłkach. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Stosowanie naturalnych preparatów daje stopniowy, ale długotrwały efekt poprawy samopoczucia i zdrowia.

Shuddha Guggulu może być zażywane praktycznie przez każdego niezależnie od wieku czy płci.

Wskazania:

- Zwalczanie otyłości 
- Obniżenie poziomu cholesterolu
- Polepszenie krążenia 
- Zwalczanie bólów stawów w chorobie reumatycznej 
- Terapia czyraków 
- Zwalczanie bólów menstruacyjnych 
- Dermatozy 
- Łuszczyca 
- Różnego rodzaju wysypki skórne

Badania kliniczne:
Badanie 12-sto tygodniowe wykazało, że 1500mg guggulipidu obniża średnio poziom cholesterolu w surowicy krwi o 22%, a trójglicerydów o 25% - u ludzi, którzy zażywali regularnie środek.

Inne badanie wykazało, że guggulipid ma najlepszy efekt u osób, które mają podwyższony poziom cholesterolu w przebiegu hiperlipoproteinemii typu IIb (podwyższony LDL, VLDL i trójglicerydy) i hiperlipoproteinemii typu IV (podwyższony VLDL i trójglicerydy).

Trzecie badanie przeprowadzone na 233 osobach z podwyższonym choresterolem lub trójglicerydami (lub jedno i drugie) wykazało, że guggulipid działa lepiej niż Clofibrate - syntetyczny, powszechnie stosowany lek na obniżenie poziomu cholesterolu. Dodatkowo obserwowany przy stosowaniu guggulipidu efekt podniesienia poziomu HDL (?dobrego? cholesterolu) nie jest znany przy stosowaniu Clofibrate.

FAQ (często zadawane pytania)

Co to jest Shuddha Guggulu?
Guggul lub Commiphora Guggul jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych środków roślinnych medycyny Ayurvedyjskiej. Posiada silne właściwości oczyszczające i odmładzające organizm. Szczególnie dobrze działa jako regulator gospodarki lipidowej i immunomodulator.

Kto może zażywać Shuddha Guggulu?
Ponieważ działanie preparatów roślinnych jest stosunkowo łagodne mogą go zażywać praktycznie wszyscy niezależnie od wieku i płci. Shuddha Guggulu może być zażywane w celu:
- Zwalczania otyłości
- Obniżenie poziomu cholesterolu
- Polepszenia krążenia
- Zwalczaniu bólów stawów w chorobie reumatycznej
- Zwalczania czyraków
- Zwalczania bólów menstruacyjnych
- Przeciw dermatozom
- Przeciw łuszczycy
- Przeciw różnego rodzaju wysypkom skórnym

Czy Shuddha Guggulu uzależnia?
Shuddha Guggulu nie zawiera żadnych składników powodujących uzależnienie. Shuddha Guggulu można stosować bezpiecznie przez długi okres bez obawy o uzależnienie.

Czy są jakieś efekty uboczne, nie pożądane przy stosowaniu Shuddha Guggulu?
Nieznane są żadne poważne efekty nieporządane wynikające z zażywania Shuddha Guggulu. Jest nietoksyczny i dobrze tolerowany. Jednakże długotrwałe zażywanie może powodować łagodne dolegliwości żołądkowe. Może stymulować tarczycę i macicę, tak więc należy go unikać przy nadczynności tarczycy i ciąży.

Czy Shuddha Guggulu może być brane razem z innymi lekami?
Nie jest polecane zażywanie Shuddha Guggulu z lekami obniżającymi poziom cholesterolu, jednakże interakcje pomiędzy tymi preparatami nie były badane.

Jakie działania Shuddha Guggulu wywiera na organizm człowieka?
Shuddha Guggulu jest tradycyjnie używany w medycynie Ayurvedyjskiej do przeciwdziałąnia otyłości, zaburzeń gospodarki lipidowej i chorób reumatycznych. Jest stosowany w miażdżycy naczyń i ma zdolność redukowania już istniejących płytek miażdżycowych w tętnicach. Shuddha Guggulu przyśpiesza metabolizm organizmu, poprawia funkcję tarczycy, zwiększa spalanie tłuszczów oraz produkcję ciepła. Shuddha Guggulu pomaga w obniżeniu cholesterolu i trójglicerydów. Wykazano, że może obniżyć całkowity cholesterol o 30% w ciągu 3 miesięcy. Jego regulacyjne właściwości poziomu cholesterolu są szczególnie ważne w obniżeniu frakcji LDL o 35% a podniesieniu frakcji HDL o 20% w ciągu 12 tygodni. Shuddha Guggulu obniża także lepkość płytek krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i zawałów.

Jakie są korzyści stosowania Shuddha Guggulu?
- obniża frakcję cholesterolu LDL, a podwyższa frakcję HDL, która jest korzystna dla organizmu
- rozluźnia mięśniówkę macicy co pomaga znosić bolesne miesiączki
- oczyszcza krew z substancji toksycznych, co powoduje przełomy terapeutyczne
- zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego

Jak długo trzeba zażywać Shuddha Guggulu aby były efekty terapeutyczne?
Środki na bazie roślin zapewniają stopniowe i długotrwałe efekty. Niektóre środki ziołowe stosowane są w ostrych schorzeniach i działają szybko, ale w przypadku Shuddha Guggulu zwykle trzeba stosowania przez 3-4 tygodnie aby osiągnąć pełne efekty. Oczywiście jest to zmienne indywidualnie, a także zależy od rodzaju schorzenia.