Mydło Aleppo w kostce - 30% Olejku Laurowego ZERO WASTE - bez opakowania! 160g. Najel

Cena: 19,90 zł

Producent:

Kod produktu:8239

Niedostępny

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT KUPILI TAKŻE:

Polecane do codziennego użytku dla każdego typu skóry.

Nie jest perfumowane, nie posiada parabenów, konserwantów, oleju palmowego ani składników pochodzenia zwierzęcego!!

Mydło Aleppo jest naturalnym produktem orientalnym wytwarzanym bez dodatków chemicznych barwników i substancji zapachowych, co czyni je przyjaznym także dla delikatnej skóry dziecięcej.

Występuje w kilku wariantach w zależności od ilości dodanego oleju laurowego.

Firma Najel wytwarza mydła o zawartości 20, 30 oraz 40% oleju laurowego a także delikatne mydełko z 12% dodatkiem olejku.

Posiada właściwości antyseptyczne, lecz nie powoduje wysuszenia naskórka.

Świetnie go nawilża i wspomaga przywrócenie równowagi skóry oraz jej odbudowę i regenerację.

Olej laurowy zmieszany z oliwą oraz tradycyjnymi dodatkami jest ręcznie mieszany a gęsta masa zostaje wylana do specjalnych form, gdzie mydło suszy się przez kilka miesięcy.

Podczas gdy wierzchnia warstwa ciemnieje i zmienia barwę to wewnątrz pozostaje ono nadal w żywo zielonym kolorze.

Następnie jest porcjowane i transportowane do odbiorców ... i tak tradycyjne mydło Aleppo może trafić także do Ciebie, by w naturalny sposób dbać i pielęgnować skórę Twoją i Twojej rodziny.

Wybierz mydło Aleppo odpowiednie dla siebie

Skład:

sodium olivate, aqua (water), sodium laurelate, glycerin, sodium chloride, sodium hydroxide.

Sposób przechowywania:
Mydło po użyciu należy osuszyć. Unikać trzymania w zamkniętym pojemniczku. W ten sposób posłuży nam dłużej. 

Wyprodukowano w Aleppo, Syria

To mydło Aleppo jest zalecane do codziennego oczyszczania i jest odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Mydło wetrzeć w wilgotną skórę, zmyć, a następnie spłukać wodą.

Historyczne mydło prosto z Aleppo

Przez wiele stuleci, od końca listopada do końca marca, wytwarzanie pierwszego na świecie twardego mydła odbywało się w niezmienionym procesie. Laboratoire NAJJAR jest producentem autentycznego mydła Aleppo, wytwarzanego wyłącznie z oliwy z oliwek i oleju laurowego.

Całkowicie naturalny, nie zawiera syntetycznego zapachu ani konserwantów. Jego właściwości pielęgnacyjne są doceniane na całym świecie.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Chronione oznaczenie geograficzne Aleppo Soap:

Aleppo Soap podlega ochronie na podstawie oznaczenia geograficznego zgodnie z syryjską ustawą nr. 8 ust. 2 z dnia 06.03.2007r. Zarządzenie zawierające logo i oznaczenie geograficzne zostało opublikowane pod nr. 9134 w dniu 05.10.2011. Ochrona oznaczenia geograficznego oznacza, że ​​nazwa i lokalizacja produkcji są chronione. Każdy produkt o nazwie Aleppo Soap musi być wytwarzany w Aleppo, które jest podzielone na 4 okręgi. W Syrii producenci mydła nazywają swój produkt Ghar Soap (mydło laurowe), jeśli nie jest on wytwarzany w samym Aleppo. Jesteśmy gorliwymi obrońcami tradycyjnego i przodków know-how mistrzów mydła z Aleppo. Nasze mydła z Aleppo są autentyczne, ponieważ tak naprawdę są wytwarzane w Aleppo według receptury przodków. Nazywamy wytwarzanie mydła Aleppo „przepisem”, ponieważ uważamy, że mistrzowie mydła „gotują” mydło. W rzeczywistości produkcję pasty mydlanej można przyrównać do naczynia gotowanego w kotle.

Laboratoire NAJJAR posiada 2 zakłady produkcyjne: laboratorium we Francji oraz fabrykę mydła Al NAJJAR w Syrii.

Rodzinna fabryka mydła służy do gotowania, nalewania i suszenia pasty mydlanej. Są to niezbędne kroki do tradycyjnego wytwarzania twardego mydła. W fabryce mydła znajduje się również miejsce do przechowywania mydła przez minimum 9 miesięcy oraz do czyszczenia mydła. Ręcznie krojone mydło Aleppo nazywamy tradycyjnym twardym mydłem. Nazywane są również chlebkami z mydłem Aleppo. Te Aleppo Soaps można przekształcać (dodając składnik) i prasować (formować), aby stworzyć Aleppo Soaps o różnych zapachach, aby wszyscy mogli się cieszyć.

Poszczególne etapy wytwarzania mydła Aleppo są zgodne z tradycyjną metodą, zgodnie z recepturą przodków, która ma fundamentalne znaczenie dla jego jakości:

Faza 1. Przez wiele stuleci, od końca listopada do końca marca, wytwarzanie pierwszego na świecie twardego mydła odbywało się w ten sam, niezmieniony sposób. Proces zmydlania rozpoczyna się od podgrzania wody i wodorotlenku sodu do określonej temperatury w dużym kotle. Dodajemy oliwę z oliwek, trzymamy w wysokiej temperaturze przez 12 godzin, a następnie odstawiamy. Jedną z naszych głównych zalet jest to, że pastę podgrzewamy metodą destylacji z parą wodną, ​​co pozwala nam lepiej kontrolować temperaturę. W przypadku zbyt wysokiej temperatury olejki tracą swoje dobroczynne właściwości.

Faza 2. Następnego dnia podgrzewamy zawartość kociołka, mieszając je i dodając olej laurowy (który został wcześniej przefiltrowany).

Faza 3. Otrzymana pasta mydlana jest następnie kilkakrotnie płukana osoloną wodą w celu usunięcia wszelkich śladów substancji żrących. Z tego etapu pochodzi chlorek sodu znajdujący się w mydle Aleppo. Woda jest następnie usuwana z kotła i poddawana recyklingowi. Te etapy są częścią procesu zmydlania. Olej przekształca się w cząsteczki mydła w wyniku naturalnej reakcji chemicznej między olejami a wodorotlenkiem sodu.

Faza 4. Następnie pastę mydlaną rozprowadza się w misce i wygładza na powierzchni. Po zestaleniu jest ręcznie krojony w kostki mydła. Każde mydło jest następnie ręcznie stemplowane naszą pieczęcią Najel.

Faza 5. Mydła są następnie stopniowo unoszone na palety i dzielone przez procent oleju laurowego przed umieszczeniem w wentylowanych piwnicach, z dala od słońca. Oznacza to początek minimalnego 9-miesięcznego okresu suszenia. W tym czasie mydła utleniają się na powierzchni i przybierają żółto-brązowy kolor, zachowując jednocześnie oliwkowo-zielony kolor od wewnątrz.

Faza 6. Po zakończeniu okresu suszenia mydła są czyszczone, owijane folią, pakowane w pudełka i układane na paletach. Są gotowe do wysłania.